Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Доколку не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена шансата за ЕУ

Вицепремиерот за европски прашања, Маричиќ е дециден доколку не се направат уставните измени, дефинитивно ќе биде испуштена шансата за влез во ЕУ. Нашата цел е...

Битиќи: Конкурентноста и иновативноста создаваат нови потенцијали за економски раст

Битиќи се обрати на панел дискусијата на билатералниот форум на тинк-тенк организации од Северна Македонија и Шпанија на тема „Размислување и работење заедно“, организиран...

Средба со амбасадорите на земјите членки во ЕУ, Груби: Немаме друга алтернатива освен интеграција во ЕУ, затоа бидете дел од Eвропскиот фронт

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...

Дали новата Влада во Бугарија ќе донесе промени во односот кон С. Македонија?

79 Бугарија е пред чекор да избере нова легитимна и политичка Влада после долгиот период на последователни избори и технички влади. Денес пратениците би требало...

РЕГИОН

Абазовиќ: Целта на земјите од Западен Балкан е заедничка европска иднина

Главна цел на земјите од Западен Балкан е членство во Европската Унија, изјави денеска Дритан Абазовиќ, премиер на црногорската влада во технички мандат и...

Двојно убиство и самоубиство во Панчево: Маж убил дете и жена, соседите го пријавија злосторството

Средовечен маж со остар предмет, најверојатно нож, ги убил детето и неговата сопруга, а потоа се обесил во стан во Панчево. Се дознава дека соседите...

СПОРТ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

ТЕХНОЛОГИЈА

Иран ја покажа својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“.   Веста ја објави официјалната...

Мајкрософт Аутлук „падна“, илјадници корисници ширум светот без е-пошта

Илјадници корисници на производи на Мајкрософт, меѓу кои и програмата за е-пошта, Мајкрософт Аутлук, денеска имаат проблем да се вклучат на своите профили. - Го...

Apple конечно го претстави долгоочекуваниот хедсет за виртуелна реалност Vision Pro

Откако се појавија првите навестувања пред неколку години, фановите на Apple и технолошките ентузијасти со нетрпение чекаа и шпекулираа што ќе понуди нивниот прв...

СВЕТ

АНСА: Папата Франциск на преглед во болницата Гемели во Рим

Папата Франциск денеска отишол на преглед во болницата Гемели во Рим, јави италијанската новинска агенција АНСА, повикувајќи се на извори запознаени со случајот. Од Ватикан...

Блинкен патува во Саудиска Арабија во екот на затегнатите односи

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен во вторникот патува во Саудиска Арабија во мисија на зацврстување на односите меѓу Вашингтон и Ријад по годините на...

Мајк Пенс сака да биде американски претседател

Мајк Пенс, потпретседател на САД во мандатот на Доналд Трамп, влегува во трката на републиканските кандидати за претседателска кандидатура - ​​против својот поранешен шеф....

Поранешен агент на ФБИ кој 20 години работел за Русија е пронајден мртов во затвор

Американскиот двоен шпион кој работел за Русија, Роберт Хансен, бил пронајден мртов во затвор во Денвер, Колорадо. Како што пренесува Би-Би-Си, Хансен бил поранешен агент...