Герет Бејл беше претставен во Лос Анџелес каде што ја продолжи кариерата после заминувањето од Реал Мадрид.

Велшанецот после пристигнвуањето ја даде и првата изјава во која порача дека се чувствува како дома.

„Ми изгледа дека донесов вистинска одлука. Тука се чувствувам како дома. Кога ги видов навивачите за првпат, ми приредија фантастичен пречек. Возбуден сум и со нетрпение чекам да излезам на теренот“, порача Бејл.

Бејл во овој клуб пристигна како слободен играч, а ќе потсетиме летово за овој клуб потпиша и италијанскиот дефанзивец Џорџо Киелини.

Коментари