Шоубиз

📷Новиот холивудски пар ги потврди гласините со заедничко излегување

47 Иако веќе некое време се шпекулира за искри меѓу Џошуа Џексон и Лупита Нионго, едно излегување потврди се. Двојката оваа среда е видена како...

Македонска филхармонија вечерва ќе свири класика овечковечена на големото филмско платно

Овој четврток (7 декември, 20 часот) оркестарот на Македонската филхармонија ќе одржи концерт кој претставува возбудлива музичка одисеја во која класиката создава паралелна приказна...

📷Меган Маркл снимена на прошетка, обожавателите загрижени за нејзината тежина

190 По објавувањето на книгата „Endgame“, која наводно откри кој дава расистички коментари за Арчи, синот на Меган Маркл (41) и принцот Хари (39), војвотката...
- Advertisement -