Спорт

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

„Сите ми зборуваат нема да успеам во Манчестер Јунајтед“

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг откри дека неговите пријатели не го поддржале при неговата преселба во премиерлигашот затоа што сметале дека...

На им оди: Тотенхем постави негативен рекорд – вакво нешто не му се случило на ниту еден друг клуб во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но лошите резултати во изминатите недели го турнаа тимот надолу на табелата и...
- Advertisement -