Знаете ли колку минути има Азар во „Ел Класико“ од кога дојде во Реал?

Можеби „измама“ е претежок збор затоа што Азар мирен и резервиран за разлика од некои други ѕвезди, но сепак добива плата од 400-500 илјади евра неделно.

Никако не успева Азар да ја пронајде формата од Челзи во Мадрид, додека против најголемиот ривал нема никаков учинок.

Кога пристигна во 2019 година за 100 милиони евра, Азар беше претставен како човек кој е може да биде наследник на Кристијано Роналдо, некој кој исто така може да ја „брка“ „Златната топка“, но со „НУЛА“ минути на натпреварите против Барселона, а поминаа осум „Ел Класика“ јасно е дека е светлосни години далеку од такво нешто.

Како што стојат работите Азар го чека истекот на договорот за да ја промени средината.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...