Фудбалерот Златан Ибрахимовиќ моментално летува во Италија, на својата јахта закотвена на Сардинија.

Според изворите, Ибрахимовиќ постојано ги слушал песните на Цеца на одмор.

Со хитот на пејачката „Sviće dan“ фудбалерот се забавувал со пријателите, што ги воодушевило минувачите, пренесува „Курир“.

Туристите кои случајно се нашле таму биле изненадени кога го виделе Затан на јахтата, а познатиот спортист воопшто не се криел додека го поминувал времето со своите пријатели.