Зидан потврди: Се враќа како тренер!

Зинедин Зидан освои многу трофеи во кариерата, а сега одлучил дека е време да ја прекине паузата.

Враќањето го потврди самиот Зидан во изјава за „РМЦ Спорт“.

„Наскоро се враќам. Почекајте уште малку. Не сум далеку од тоа повторно да бидам тренер“, изјави Зидан.

Според најавите се Зидан да биде новиот  селектор на Франција. Дидие Дшеамп ќе ја води селекцијатан а Мундијалот во Катар, а потоа Зидан би го наследил. Сепак, да почекаме времето да покаже, можеби ќе има и некое изненадување…

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...