Зибери: ДУИ ќе излезе посилна и покрај забелешките на „огнените“

ДУИ ќе излезе посилна и покрај забелешките на групата од огнените. Не очекувам драстични промени бидејќи во партијата се дебатира за проблемите и тоа е добар показател, вели за Студио 10 пратеникот Арбен Зибери.

– ДУИ од кога постои, години назад, секогаш имало дебата и тоа е добро за една партија. Мислам дека никој нема да изгори. ДУИ ќе излезе посилно од оваа дебата. Ги знаеме заблешките на групата којашто се нарекува огнена група. Едно од нивните барање и формриање оргaните на партијата кој се случи на 15 – генерaлниот совет избра ново раководство на партијата. Таму членува и таа огнена група. Во ДУИ нема да има проблем. За разлика од минатото ова беше јавно. Не е дека немало порано. – изјави Зибери.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...