Запознајте го новиот талент на Јувентус🎥

Јувентус синоќа загуби од Бенфика 4:3 и со тоа беше елиминиран од Лигата на шампиони во групната фаза.

Јувентус имаше негатива од 4:1, но успеа да постигне два гола, а во последните минути имаше шанса да дојде до реми.

Синоќа за Јувентус дебитираше 19-годишниот талент Самуел Илинг, кој веднаш го покажа својот потенцијал со неколку одлични потези.

Илинг е Англичанец, кој игра за младинците, а Алегри се одличи да му даде шанса и за првиот тим. Игра на позиција лево крило, а синоќа на своето деби запиша две асистенции.

Италијанските медиуми пишуваат дека е голем потенцијал и наскоро ќе биде стандарден во првиот тим.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...