Според магазинот Deadline, ликот на Ејдан Шо е тој што конечно ќе се појави, поточно повторно ќе се појави во And Just Like That.

Актерот кој го игра ликот на Ејдан, Џон Корбет, е на пат да потпише договор да се појави во неколку епизоди, кои се во подготовка.

Кери и Ејдан ја имаа својата прва романса во втората сезона од култната серија, која заврши лошо кога столарот откри дека неговата девојка го изневерува со поранешниот. Сепак, парот се смири во третата сезона, па дури и се вери, пред повторно да раскине.

Потоа случајно се сретнаа во Абу Даби, во филмот Сексот и градот 2. Дури и страсно се бакнаа, иако и двајцата беа во брак.

Дали ќе бидеме сведоци на ново поглавје во нивната приказна во 2-та сезона на And Just Like That? Во секој случај, оваа објава треба да ги израдува обожавателите на Ејдан, кои го претпочитаа шармантниот и едноставен производител на мебел наместо Биг.