Возило излетало од магистралниот пат Гостивар-Тетово, повредено едно лице

Ноќеска (13 октомври) околу 1 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Тетово, во близина на бензинска пумпа на излезот од Гостивар, патничко моторно возило „фолксваген туран“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 29-годишниот Е.Р. од гостиварски Вруток, излетало од коловозот.

Во несреќата, возачот Е.Р. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...