Возач на камион од БиХ загина во САД по расправија на семафор

45-годишниот Босанец Џемал Чардаковиќ е убиен вчера во Соединетите Американски Држави, во Њу Хемпшир, во близина на трговски центар, јавуваат локалните американски медиуми, а пренесува Кликс.ба.

Според официјалните информации, Чардаковиќ бил убиен од 22-годишниот Тајрис Харис, кој по пукањето бил уапсен и обвинет за две убиства со огнено оружје.

„Харис го убил Чардаковиќ пукајќи во него, а околностите покажуваат крајна рамнодушност кон вредноста на човечкиот живот“, соопшти полицијата.

Како што истакнуваат медиумите, до пукањето дошло во моментот кога Харис, управувајќи џип, застанал на семафорите пред Чардаковиќ, кој управувал камион.

Возачот на камионот излегол од возилото за да разговара со Харис, кој потоа го застрелал.

Во кабината на камионот имало две деца

Пред расправијата на семафорот, а и по убиството, Харис наводно го попречувал сообраќајот и другите учесници во него возејќи несовесно одредено време.

Очевидци кои биле на местото на настанот велат дека во кабината со Чардаковиќ имало две деца.

Убиениот Чардаковиќ живеел во Америка повеќе од две децении, бил оженет и татко на три деца, пренесе Индекс.хр.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...