Во следните девет дена се решава иднината на Инзаги

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги е под голем притисок и ризикува да добие отказ ако не се подобрат резултатите.

„Нероаѕурите“ лошо ја отворија сезоната и имаат четири порази после првите осум кола во Серија А.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека следнит девет дена ќе бидат одлучувачки за иднината на Инзаги.

Во тој период на Интер му престојат два натпревари со Барселона во Лигата на шампиони и гостување на Сасуоло во Серија А.

Доколку на овие натпревари Интер не ја поправи играта и резултатите, тогаш Инзаги може да добие отказ.

Раководството се уште се колеба со одлуката, бидејќи Инзаги неодамна го продолжи договорот и е втор најплатен тренер во Серија А.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...