Во Скопје вчера казнети 166 возачи од кои 37 за брзо возење

– На територија на град Скопје полицијата вчера изрекла 166 мерки, меѓу кои, за возење повеќе од дозволената брзина 37 санкции, 12 казни за возење без возачка дозвола, три мерки за возач почетник.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека изречени се и пет санкции за користење мобилен телефон при возење, 16 мерки за технички неисправни возила во јавниот превоз, осум мерки за возење под дејство на алкохол… Полицијата апелира граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...