Винисиус Жуниор одигра уште еден одличен натпревар синоќа во Лигата на шампиони против Шахтјор.

Бразилецот постигна еден гол, но е креатор на дриблингот на вечерта во ЛШ.

Тој со фантастичен „еластико“ дриблинг исфрли двајца чувари и направи потег кој долго ќе се врти на најавните шпици.