Скапото засилување на Ливерпул, Дарвин Нуњес имаше ноќ за заборав против Кристал Палас.

Тој промаши неколку добри шанси, а потоа во 57-та минута доби директен црвен картон и го остави тимот на „цедило“.

Испровоцираниот Нуњез намерно со глава го удри противникот Андерсен којшто го оттурна со грбот.

Сега се појави видео на кое се гледа како почна целата расправија помеѓу двајцата фудбалери и што доведе до таква реакција на Нуњес.

Коментари