(Видео) Опуштено и со кренати чаши Ковачевски, Вучиќ и Милатовиќ запеаја на вечера во ресторан во Белград

Премиерот Димитар Ковачевски, по свеченото отворање на Вториот меѓународен саем за вино, заедно со домаќинот, српскиот претседател Александар Вучиќ, и претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ, и други беа на вечера во ресторан во Белград.

Српскиот претседател Александар Вучиќ на инстаграм-профилот „Будуќностсрбијеав“ објави видео од ресторанот во кој заедно со Ковачевски и Милатовиќ ја отпеа песната „Дајте вина, хоќу лом“.

 

Во опуштена и позитивна атмосфера, со кренати чаши, Ковачевски Вучиќ и Милатовиќ ја пееја „Дајте вино, хоќу лом“.

„Да живее пријателството меѓу Црна Гора, Македонија и Србија!“, напиша Вучиќ.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...