Видео: Хрватската старлета Нивес Целзиус на прием во Вила Водно

Хрватската старлета, водителка и писеталка Нивес Целзиус на социјалните мрежи се пофали дека била во Вила Водно во Скопје на прием кај претседателот на Македонија Стево Пендаровски.

Атрактивната старлета на социјалните мрежи сподели и видео на кое може да се види како ги бакнува припадниците на претседателската гарда кои стражарат пред Вилата Водно.

Хрватската стралета која е дел од учесничките на ревијалниот турнир на медиуми во мал фудбал во чест на 30 роденден на Спортското радио на социјалните мрежи објави и фотографија на кој позира во друштво на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски.

Инаку, на официјалната веб-страница на претседателот на Македонија е објавена вест за приемот.

„Претседателот Стево Пендаровски денеска прими медиумски работници од областа на спортот по повод почетокот на традиционалната спортско-забавна манифестација „Турнир во мал фудбал на медиуми”, што по 30. јубилеен пат ја организира Спортско радио 90.3 ФМ”, стои во соопштението.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...