Tимо Вернер на своето второ деби во дресот на Лајпциг се запиша во листата на стрелци.

Lazar Keskinov

Вернер донесе предност за Лајпциг против Келн и тоа со гол од 30-тина метри. Ударот на  Вернер не беше некој спектакуларен и топката заврши во мрежата само поради лошата реакција на гостинскиот голман.

Lazar Keskinov

Коментари