Варан неизвесен за Светското првенство

Рафаел Варан вчера предвреме го заврши дуелот со Челзи поради повреда.

Варан се повреди во второто полувреме, теренот го напушти со солзи во очите, а деталните прегледи покажаа дека ќе мора да паузира најмалку три недели.

Тоа значи дека за Манчестер Јунајтед ќе се врати дури после Мундијалот, односно ќе биде спремен за мечот на Боксинг Деј.

Варан сега ќе има трка со времето за да го надмине проблемот со повредата на мускулот и да се најде на списокот на Дидие Дешамп за Светското првенство.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...