Ваква ситуација ретко се гледа: Лидерот на табелата има повеќе порази од фенерџијата

Во новата сезона во Чемпионшип сведоци сме на една статистика како што не се гледа секој ден.

Табелата во второто по ранг натпреварување по еден податок е реткост.

Имено, лидерот на табелата Блекбурн има девет победи, седум порази и ниту едно реми. Она што е чудно е што бројката на порази на лидерот Блекбурн е повисока од онаа на фенерџија.

Конветри во воој случај во новата сезона има пет порази. Треба да се додаде и дека само две екипи во првенството имаат повеќе порази од Блекбурн, Хал и Хадерсфилд кој е рекордер со девет.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...