Јувентус брза да го „блиндира“ својот талент

Раководството на Јувентус сака што е можно побрзо со нов договор да го „блиндира“ младиот талент, Самуел Илинг.

19-годишниот Англичанец игра за младинците, а Алегри се одличи да му даде шанса и за првиот тим на мечот против Бенфика.

Игра на позиција лево крило, а на своето деби запиша две асистенции и веднаш покажа дека е голем потенцијал.

Тој е продукт на школата на Челзи, а во Јувентус пристигна во 2020 година, а англиските клубови го следат и сакаат да го донесат во своите редови.

Договорот на Илинг истекува на крајот на сезоната, па „бјанконерите“ брзаат со новиот договор и сакаат да го задржат долгорочно.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...