Уапсен сенатор во Франција – дрогирал пратеничка со намера да ја силува

Француски сенатор е уапсен и испрашуван во полиција под сомнение дека дрогирал пратеничка со намера да ја силува или сексуално да ја нападне.

Џоел Гериу (66), политичар на десниот центар Независни, беше уапсен оваа недела во неговиот дом во Париз, кој беше претресен заедно со неговата канцеларија.

Француските обвинители изјавија за агенцијата „Франс прес“ дека Гери, сенатор од Лоара-Атлантик, бил испрашуван затоа што „некому, против неговото знаење, му дал супстанција што може да го промени неговиот разум или контрола врз неговите постапки за да изврши силување или сексуален напад“.

Наводниот инцидент се случил во вторникот вечерта.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...