Познат фудбалер од Премиер лигата денес бил уапсен и за него полицијата покренала истрага, пренесува „Телеграф“.

Весникот го откри идентитетот на фудбалерот, но откри дека е интернационалец, има приближно 30 години и се очекува да игра за својата земја на претстојното Светско првенство во Катар.

Апсењето се случило во лондонската населба Барнет.

За него има обвинение од 20-годишна жена дека тој во јуни сексуално ја злоупотребил.

Од полицијата потврдија дека во мометов фудбалерот е во полициска станица и се вршат испитувања за случајот.

Коментари