Во чачанското село Бресница 31-годишна жена во деветтиот месец од бременоста се обидела да се самоубие полевајќи се со бензин.

По опсервацијата, била пренесена на одделение во болницата во Чачак со изгореници на рацете, стомакот и на нозете.

Здравствената состојба е стабилна и животот не ѝ е во опасност“, потврдија локалните медиуми во болницата во Чачак.

Станува збор за жена која е бремена четврти пат.

Според пријавата, екипи на итната помош излегле на самото место и ја пренеле повредената во медицинска установа, со што ѝ го спасиле животот, пренесуваат медиумите.