Тричасовна средба помеѓу Ердоган и Рама во Анкара

Откако на камерманите и фоторепортерите им беше дозволено да го забележат почетокот на состанокот, разговорот меѓу Ердоган и Рама беше продолжен зад затворени врати.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го прими албанскиот премиер Еди Рама на разговори во главниот град Анкара.

Откако на камерманите и фоторепортерите им беше дозволено да го забележат почетокот на состанокот, разговорот меѓу Ердоган и Рама беше продолжен зад затворени врати.

Средбата зад затворени врати во претседателскиот комплекс траеше околу три часа.

Турското претседателство не даде повеќе детали за средбата.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...