Тотенхем спреми богата понуда, Конте одбива да потпиши

Тотенхем сака да го задржи Антонио Конте на кормилото и спрема понуда со која ќе го направи Италијанецот еден од најплатените тренери во светот.

Англиските медиуми пренесуваат дека Тотенхем му доставил понуда тешка 20 милиони евра по сезона, но Конте одолговлекува со потписот.

 Конте постојано ги одложува преговорите околу новиот договор со Тотенхем, а тоа е знак дека сака да го напушти клубот, пишува „Дејли Мејл“.

„Тоа е типичен пример за однесувањето на Конте, но тоа не значи дека тој нема да даде се од себе за Тотенхем до следното лето кога ќе му истече договорот. Конте сака да биде во големи клубови и ако не ги најде во странство, ќе се врати дома во Италија каде Јувентус го чека со раширени раце“, пишува „Дејли Мејл“.

Конте го препороди Тотенхем откако пристигна на кормилото на тимот, па „Спарси“ ќе направат се за да го убедат да потпише нов договор.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...