Толку издржа: Роналдо вечерва го покажа бесот поради седењето на клупа! 🎥

Кристијано Роналдо вечерва не доби шанса од Ерик Тен Хаг во дербито против Тотенхем кое неговиот тим го доби со 2:0.

Роналдо од почетокот на сезоната во најголем дел од натпреварите е на клупата за резерви и влегува од клупата за резерви, но денес не доби минути. Ако досега не покажуваше знаци на револт, тоа се случи вечерва.

Португалецот не го дочека крајот на натпреварот и предвреме се упати во соблекувалната.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...