Тен Хаг: Треба да играме попаметно

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг изјави дека целосно ги поддржува играчите, но призна дека треба да играат попаметно.

„Јас целосно ги поддржувам играчите. Кога работат добро на тренинзи, кога ја преземаат одговорноста на теренот, секогаш ќе ги поддржам. Но, нашите амбиции се големи и мораме да играме на повисоко ниво. Секој играч треба да преземе поголема одговорност и треба да бидеме похрабри на терен“, изјави Тен Хаг.

„Треба да играме малку попаметно. Добиваме премногу жолти картони. Знаев дека се игра цврсто во Премиер лигата, но некои одлуки за картон не ги разбирам. Треба да играме поцврсто и похрабро“, додаде холандскиот стратег.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...