Тен Хаг сега го фали Роналдо: Среќен сум за него

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо беше вратен во првиот тим на екипата, откако успешно ја одработи казната од тренерот Ерик Тен Хаг.

Роналдо се запиша во листата на стрелци на мечот против Шериф Тираспол, а Тен Хаг имаше пофални зборови за Португалецот.

Ѕвездата на Јунајтед не играше против Челси и тренираше со младинците поради неговиот потег против Тотенхем, но сепак брзо си го заслужи своето место во првиот тим.

„Среќен сум поради Роналдо, му требаше гол за да се врати во ритам. Даде сè од себе и заслужи да погоди. Цела екипа му помагаше и не се сомневам дека Роналдо ќе даде уште многу голови за Јунајтед“, вели Тен Хаг.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...