Температури над нулата утрово, денеска до 28 степени

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

2 Берово, 3 Битола, 5 Тетово, Скопје-Петровец, Струмица, 6 Лазарополе, Демир Капија, 8 Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Штип, Гевгелија, Охрид, Претор, Куманово, Маврови Анови, Прилеп, 11 Дојран, Попова Шапка, 12 Виница, Крушево

ВРЕМЕТО ВО ТЕКОТ НА НОЌТА И ИЗУТРИНАВА

Во текот на ноќта времето беше ведро, а утрово има појава на мала до умерена локална облачност. Во делови од Скопската Котлина има појава на слаба магла. Дува слаб ветер претежно од северен правец.

Претежно сончево и релативно топло со слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 28 степени.

 Во Скопје сончево и релативно топло со слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне до 26 степени.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...