СВЕЖ И ЗДРАВ: Витамински оброк кој ја зголемува енергијата

Состојки:

мала главица бела зелка
мала главица црвена зелка
2 свежи слатки црвени пиперки
1 млад кромид или малку праз
1 голем морков
1 кисело јаболко
1 голем лимон
4 супени лажици маслиново масло
сол
1 цвекло

Подготовка:

Кромидот и пиперката се сецкаат.Додека останатите продукти се рендаат. На крај сите состојките се мешаат и зачинуваат по желба.

The post СВЕЖ И ЗДРАВ: Витамински оброк кој ја зголемува енергијата appeared first on Локално.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...