Сопругата го претепала: Српскиот пејач Марко Булат завршил во болница

Марко Булат бил донесен во болница со приватно возило, а неговите повреди биле видливи.

Српските медиуми објави дека пејачот Марко Булат (49) вчера околу 16 часот завршил во Ургентниот центар во Белград, а за повредите ја обвинил сопругата Марија.

Марко Булат бил донесен во болница со приватно возило, а неговите повреди биле видливи.

Според „Блиц“, Булат бил подложен на операција.

Подоцна на Марија ѝ била изречена забрана за приближување на сопругот.

Марко Булат е познат уште од деведесеттите, кога ја започна својата музичка кариера. Тој беше познат како „крал на сплавовите“.

Тој е седум години во брак со Марија, која своевремено учествуваше во реалното шоу „Задруга“.

 

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...