Сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец

Стабилната временска состојба продолжува и во текот на следните денови, па во најголемиот дел од земјата ќе преовладува претежно сончево и релативно топло време. Во текот на денот ќе дува слаб  ветер од променлив правец. Утрото ќе биде студено и минималната температура на некои места се очекува да се спушти и под 0, односно ќе се движи во интервал од -3 до 8°C, но затоа пак ќе имаме пријатна дневна температура во интервал од 18 до 24°C.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...