Скандал во Шпанија: Првиот човек на федерацијата кажал дека мрази три клуба

Голем скандал се појави во шпанскиот фудбал, а е предизвикан од страна на првиот човек на федерацијата Луис Рубиалес.

Веста ја објави „Ел Конфендисијал“. Имено, Рубиалес отворено кажал дека мраз и три клуба во Ла Лига и тоа предизвика бес и реакција кај клубовите кои се најдоа засегнати.

Магазинот објави дека Рубиалес до неговиот татко испратил порака во која напишал дека ги мрази Виљареал, Севиља и Валенсија.

„Виљареал, Севиља и Валенсија“, по тој редослед стоело во неговата порака.

Откако сето ова излезе во јавноста се огласија и клубовите барајќи извинување од Рубиалес.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...