Скандал: Полицајци претепале поранешен играч на Вардар! 🎥

Голем скандал ја тресе Црна Гора. Полицијата во Подгорица на сред улица го претепа фудбалерот на Искра, Дамир Којашевиќ кој своевремено го носеше дресот и на Вардар.

Според фудбалерот, се се случило во петокот, а најавил и дека ќе ги тужи полицајците кои го нападнале. На социјалните мрежи се појави и видео од овој инцидент.

„Ова се случи во Основното училиште „Марко Миљанов“ во Коник. Одев на училиште да го земам син ми, а полициската екипа беше зад мене и тие вклучија ротација да ме запрат. Застанав и го пребараа автомобилот и мене. Ме прашаа дали имам нешто да пријавам, кој сум, што сум…Им кажав дека не направив никаков прекршок. Потоа почна малтретирањето, ме удрија неколку пати. Никому ништо не направив, раката се уште ми е скршена – изјави Којашевиќ за порталот „ЦДМ“.

Којашевиќ дресот на Вардар го носеше во сезоната 2016/17, во кој настапи на 40 средби и постигна 13 голови.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...