Шокантно признание на напаѓачот: Пабло Мари не бил случајно нападнат!

Во јавноста во Италија се уште актуелна тема е нападот врз фудбалерот Пабло Мари кој како позајмен играч од Арсенал настапува во Монца.

Пабло Мари се нашол во маркетот во кој нападнал извесниот Андреа Томболини. Напаѓачот во полицијата го призна делото во кое повреди шестмина, а y6и едно лице. Освен тоа тој потенцираше дека го препознал Мари и не го нападнал случајно.

„Да, го препознав дека станува збор за Мари. Кога го препознав кај мене се појави љубомора затоа што тој е добро, а јас сум болен. Го пpoбодев со нож, можев тука да застанам, но не знам зошто ги нападнав и другите“, изајви Томболини.

На Томболини ќе му се суди за y6иство и обид за y6иство, додека Мари беше пуштен од болницата и на терените би требало да се врати за околу два месеци.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...