Сестрата на Роналдо го нападна Тен Хаг📷

Додека медиумите пишуваат за несогласувањето помеѓу Роналдо и Ерик тен Хаг, шпекулациите ги подгреа сестрата на Португалецот со еден коментар.

Елма Авеиро го нападна менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг за тоа што го заменил Роналдо на дуелот со Њукасл.

Тен Хаг по мечот изјави дека морал да го повлече Роналдо поради напорниот распоред, а претходно на мечот со Сити рече дека не го ставил во игра поради „респект кон неговата голема кариера“.

Елма сподели португалски напис на Инстаграм дека Ерик тен Хаг би можел да добие отказ пред јануари и искоментира: „Веќе е доцна за тоа“.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...