„Се врати на боите по црнината“: Прво појавување на Кејт Мидлтон по смртта на кралицата (ФОТО)

Кејт Мидлтон го посети породилното одделение во болницата во округот Ројал Сари во Гилдфорд каде што разговараше со медицинскиот персонал за сеопфатната поддршка што болницата им ја дава на бремените жени и новите мајки.

Тоа беше прво самостојно официјално појавување на Кејт Мидлтон по смртта на кралицата Елизабета Втора.

Принцезата од Велс изгледаше елегантно во жолт фустан од британската highstreet модна марка „Карен Милен“.

Станува збор за миди модел со плисиран долен дел, додека дизајнот на горниот дел се истакнува со тесно V-деколте, засечена јака и кратки ракави со лесен пуф. Фустанот има и ремен изработен од истиот материјал, што дополнително ја истакнува женската фигура.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...