Се венчаа мис Аргентина и мис Порторико

Маријана Варела и Фабиола Валентин, мис Аргентина и мис Порторико, го врзаа јазолот.

Маријана ја сподели веста на „Инстаграм“ со низа фотографии, а венчавката ја опиша како посебен ден.

Според нејзината објава, тие се венчале на 28 октомври. Веста ја сподели и Фабиола на својот инстаграм-профил.

Девојките се запознале на изборот за убавина Miss Grand International 2020, но нивната врска ја чувале во тајност, дознава „Хола“.

Во објавата на социјалната мрежа двете споделија моменти од нивната врска вклучувајќи заеднички патувања, денот на свршувачката, прстените…

 

Инаку, Маријана ја претставуваше Аргентина на изборот за мис универзум 2019 година и се најде меѓу најдобрите 10 на изборот за мис гранд интернационал 2020. Како модел работеше со многубројни агенции и беше модел за разни кампањи.

Фабиола ја освои титулата мис Порторико во 2020 година.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...