Се отвара ли вратата за големо засилување во Реал Мадрид?

Двајцата бразилски фудбалер Родриго Гоес и Едер Милитао добија двојно државјанство, па тоа ќе му овозможи на Реал Мадрид да потпише договори со нови играчи кои доаѓаат надвор од Европската унија.

Реал Мадрид ослободи три места за играчи надвор од ЕУ, па сега „кралевите“ си ја отворија вратата кон нови засилувања, а едно од нив треба да биде ѕвездата на Борусија Дортмунд, Џуд Белингам.

Англискиот репрезентативец е најголема желба на тренерот Карло Анчелоти и првиот човек на клуот, Флорентино Перез, иако ќе имаат конкуренција од Ливерпул и Челси.

Белингам е желба на „кралевите“ од 2019 година кога играше во Бирмингем, но една година подоцна се пресели во Дортмунд за 25 милиони евра и сега германскиот гигант може да го продаде за четири пати повеќе пари.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...