СДСМ: Ковачевски на маса со европските лидери – Мицкоски изолиран со Апасиев

„Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во своето учество на првиот состанок на Европската политичка заедница, оствари бројни средби со европски лидери и високи претставници на ЕУ, со цел да ја зајакне меѓунардоната позиција на државта и да го реафирмира нашиот европски пат. Ковачевски продолжува со напорите заедно со нашите пријатели и сојузници, да обезбеди доволно енергенси и електрична енергија за претстојната зима која ќе биде една од најтешките во Европа по Втората светска војна“ соопштуваат од СДСМ.

Од партијата со став „Христијан Мицкоски заедно со неговиот единствен поддржувач, Димитар Апасиев, остануваат на спротивната страна од интересите на граѓаните“.

„Додека Ковачевски и Владата преземаат конкретни чекори за побрзо надминување на последиците од кризата, Мицкоски дејствува единствено за личните и интересите на одредена бизнис група во ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е разликата помеѓу одговорниот државнички однос на Ковачевски и СДСМ и деструктивноста и неодговорноста на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ“ велат од СДСМ.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...