СДСМ: Хаосот во Скопје е поради шпицниот градоначалник Мицкоски

„Шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски и неспособноста на неговата ВМРО-ДПМНЕ предизвика хаос во Скопје.

Наместо да се грижат за граѓаните и да ги реализираат ветувањата за кои ја добија довербата на локаните избори пред една година од ВМРО-ДПМНЕ се занимаваат со тендери, со рацете во медот, со контрола врз финасиите на градот Скопје.

За само една година успеаја да го зголемат долгот на ЈСП за еден милион евра, а вработените да ги остават без плата.

Неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ за прв пат во историјата го остави Скопје без јавен превоз.

А, шпицниот Мицкоски лично најавуваше набавка на автобуси за Скопје, додека неговата бивша штитеничка градоначалничката Данела Арсовска ветуваше бесплатен јавен превоз.

Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ мора да понесат отчетност и одговорност за хаосот што го предизвикаа во ЈСП и во Град Скопје.

Скопјани наместо решенија и проекти со месеци гледаат јавни кавги и препукувања меѓу Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ за тоа чии раце се фатени во медот“, соопштија од СДСМ.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...