САД и Јужна Кореја се договорија да ги продолжат заедничките воени вежби

Военото воздухопловство на Јужна Кореја соопшти дека ќе ги продолжи тековните заеднички воздушни вежби со САД – најголемите такви вежби досега – поради „неодамнешните провокации“ на Северна Кореја.

„Заедничките воздухопловни сили се согласија да ја продолжат вежбата  што почна на 31 октомври поради неодамнешните провокации на Северот“, се вели во соопштението на воздухопловните сили неколку часа по лансирањето на три проектили од Пјонгјанг.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...