Синоќа од 22 до утрово во 4 часот казнети се 133 пијани возачи на територијата на Македонија.

Кај двајца возачи, информираат од МВР, се утврдени дури над два промили алкохол.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.