Легендата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни смета дека клубот треба да привлекува млади играчи.

Тој ја критикуваше трансфер политиката на клубот, особено трансферите на Каземиро и Ериксен, кои се најзвучни имиња кои пристигнаа на „Олд Трафорд“ ова лето.

„Треба да гледаме кон иднината. Во идеален случај Манчестер Јунајтед треба да привлекува играчи на возраст од 20 до 25 години, а Каземиро е како Ериксен. Тој беше добар фудбалер, но дали ќе му помогне на тимот да оди напред? Френки де Јонг ќе беше многу подобар трансфер“, изјави Руни.

Коментари