Ал Наср оствари лесна победа на домашен терен против Ал Акдуд со 3:0 во 14-то коло од саудиската лига.

Во центарот на вниманието повторно беше Кристиано Роналдо кој постигна два гола, но првиот во 77-та минута беше навистина спектакуларен.


Три дерби натпревари овој викенд
↓↓↓


Португалецот со прекрасен лоб удар постигна гол од 30-ина метри.