Стефан Ристовски и Аријан Адеми со Динамо Загреб обезбедија сигурна Европа со пласманот во плеј-офот за Лигата на шампионите.

Дианмо по вторпат го победи Лудорец, а Ристовски беше асистент за првиот гол.

„Имаме сигурно учество во Европа, но сакаме пласман во ЛШ се надевам дека ќе го оствариме. Им честитам на соиграчите. Во сабот на чека нов тежок меч. Бодо Глимт? Ќе го анализираме, но прво е мечот со Хајдук. На полувремето јас бев заменет поради жолтиот картон“, изјави Ристовски.

Европа за Динамо е обезбедена затоа што со елиминација во плеј-офот би продолжиле во групната фаза од Лига Европа.

Коментари