Ги снимила за филмот „Black Panther: Wakanda Forever“ во режија на Рајан Куглер (Рајан Куглер), кој ќе се прикажува во кината во САД следниот месец.

Пејачката го издаде својот последен албум Анти во 2016 година, по што реши да се одмори од снимањето песни и се посвети на работата на колекцијата за шминка и долна облека.

На крајот на минатиот месец, НФЛ објави дека Ријана ќе настапи на полувремето на Супербоул во 2023 година. За потсетување, раперот АСАП Роки и Ријана во мај станаа родители на момче, чие име се уште не го открија.