Екипата на Црвена Звезда денес забележа убедлива победа против Ференцварош од 4:1, а за издвојување од овој триумф на црвено-белите е голот на Канга.

Канга во 60. минута го постигна својот втор гол на натпреварот и четврти за Звезда, а тој беше вистинско ремек дело.

Коментари